29 Temmuz 2012 Pazar

Balerin Topuzları Kafaya:)


Yaz sıcaklarının hepimizi kavurduğu şu günlerde çareyi çoğunlukla saçlarımı topuz yapmakta buluyorum. Bence balerin topuzları sadece işlevsel değil ayrıca görsel olarak da çok güzeller. Basit bir şort ve tşörtle kullanabildiğimiz gibi şık bir gece elbisesiyle de modern ve elegant bir görünüm yakalayabiliriz kızlar.Yüz şeklimize göre topuzu tepeden veya daha alttan kullanma konusuna da dikkat edersek ortaya daha güzel sonuçlar çıkabilir. Örneğin; benim gibi yüzünüz kısa ise topuzu tepede kullanmak yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Uzun yüzlüler ise topuzu daha alttan yaparlarsa yüz şekillerini dengelemiş olurlar.

Eee tabi bu balerin topuzunu yapmanın da hem kolay hem de güzel sonuçlar veren yolları var, bakalım bakalım nasılmış...

Resimdeki gibi hazır topuz tokalarıyla bu görüntüyü yakalamak çok kolay. H&M de dahil olmak üzere birçok yerde bu tokalardan bulabilirsiniz. Tokalardan bulamadım diyorsanız kalın çoraplarınızın bilek kısmını keserek de buna benzer bir tokayı kendiniz yapabilirsiniz.


Peki nasıl yapılır:

1. Öncelikle saçlarımızı istediğimiz yükseklikte sıkı bir şekilde topluyoruz.
2. Topuz tokasını saçın ucuna geçirip tokanın etrafını saracak şekilde saçı topladığımız noktaya doğru döndürerek sarıyoruz.
3. Saçı topladığımız noktaya gelince tüm saç topuz tokasını kaplamış oluyor ve saçlar hazııırrr 

                                                                  Ref. belovelynow

Eğer bende bu topuz tokasından da yok çoraptan da yapamıyorum diyorsanız onun da bir çaresi var:) Yine basit bir şekilde balerin topuzu yapmanın diğer bir yöntemi de budur:

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder