18 Temmuz 2012 Çarşamba

Uzanmışım kumsala...


Birçok bayanın en sevdiği alışveriş ayakkabı alışverişidir, bazılarının çanta ama benim alışveriş genlerimi en mutlu eden şeyse bunlardan birazcık farklı – bikiniler.. Evet aynen öyle bu minik şeyleri alırken ayrı bir mutlu oluyorum. Ama sanırım nedenini çözdüm: bikini = tatil ve benim en sevdiğim şeylerin başında tatil geliyor yani bu durumda gigi'nin en sevdiği şeylerden biri = bikini, denklem bu kadar basit:)
Bikini alışverişinde kesinlikle bir renk sınırım yoktur, bazen siyah gibi koyu renkte bir bikini beğenirken bazen içerisinde fuşyaların pembelerin olduğu daha renkli bir bikini de beni kendine doğru çekebiliyor. Model konusunda ise yelpazem bu kadar geniş değil, dolabımdaki bikinilerin yarısı üçgenken yarısı da straplez kesimdir. Sadece bir tanecik push-up da denilen destekli bikinim vardırki kendisinin pin-up tarzına bayılarak almıştım.

Şimdi iyi hoş da her vücuda da her bikini olmazki dediğinizi duyar gibiyim. Doğru, her vücuda her bikini olmuyor malesef.. Ama vücudumuzdaki kusurların farkında olup vücut tipimize uygun bir model seçersek bizler de birer Adriana Lima, birer Miranda Kerr olabiliriz:)

Belki bir uzman görüşü değil ama bir de gigi'nin gözünden bakalım hangi vücut tipine hangi bikiniyi daha çok yakıştırıyormuş...
Türk hanımlarının çoğu gibi geniş basenlere sahipseniz bikininizin altını daha koyu renk tercih edebilirsiniz, hatta bikini üstünü daha canlı renklerden seçerek dikkatleri popodan üst kısma çekebilirsiniz. Basenleri küçük göstermenin bir diğer yolu da daha kapalı ve beli çok düşük olmayan altları tercih etmek. Hatta kalçalarınızın büyüklüğünden çok rahatsız oluyorsanız bayanlar için birçok markada bulunan mini deniz şortlarıyla bikini üstünü birlikte kullanarak da tarz bir görüntü elde edebilirsiniz.


Eğer göğüslerinizin büyüklüğünden yakınıyorsanız o zaman destekli bikiniler tam sizlik. Üçgen veya straplez bikiniler büyük olan göğüslerin bikiniden taşmasına neden olabilir.


Omuzlarınızın dar olduğunu düşünüyorsanız ince askılı bikini modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Üçgen bikini tercih ediyorsanız da yine kalın askılı olanlar değil de ip askılı olanlar tam sizlik. Bikiniyi askısız olarak kullanmak da tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem.Küçük göğüslüler birçok modeli rahatlıkla tercih edebilir, ancak göğüslerinizin çok küçük olduğunu düşünüyor ve biraz büyük görünmesini istiyorsanız fırfırlı, açık renkli üstleri tercih edebilirsiniz. Eğer desenli bir bikini tercih ediyorsanız büyük desenler göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlayacaktır. Model olarak ise ip askılı üçgen bikiniler ve straplez bikiniler tam sizlik, yine bu modellerin dolgulu olanlarını da kullanabilirsiniz.Göbek kısmında fazlalığınız ve birazcık da olsa sarkıklık varsa üçgen bikinilerden uzak durun derim, onun yerine tercihinizi altı ve üstü daha kapalı, çok oyuntusu olmayan modellerden veya tek parça mayolardan yana kullanın. Desensiz, düz renkli bikiniler bu vücut tipi için ideal, ama ben de desenli giymek istiyorum diyorsanız büyük desenlerden uzak durun yoksa desenler daha da büyüyerek sizi daha geniş gösterecektir.Tabiki bunların hepsi minik minik hileler.. Vücudunu en iyi tanıyan insanın kendisidir ve birazcık bu hileleri göz önünde bulundurarak yaptığımız tercihlerle ayna karşısına geçtiğimizde o duruşu beğendiysek, kendimizi rahat ve mutlu hissediyorsak doğru tercihi yapmışız demektir. O zaman haydi koşalım plajlara:)

Gigi bunları beğendi:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder