18 Ekim 2012 Perşembe

Kim Superman Olmak İstemez ki...
Gerçek hayatta pelerinlerimizi takıp o çatıdan bu çatıya uçmamız pek mümkün gibi görünmese de çocukluğumuzun süper kahramanları gibi görünmeye belki bir adım olsun yaklaşabiliriz. Nasıl mı? - Omuzlarımızın üzerine konduracağımız pelerin şeklindeki paltolarla bu ruhu bir nebze olsun yaşatabiliriz.
 
Aslında, bu yıla kadar pelerinlerle pek yıldızım barışmadı. Hatta itiraf etmeliyimki yıllar önce bir doğum günü hediyesi olarak aldığım yün pelerini bir kere bile giymeden başka bir arkadaşıma vermiştim. Her yeni yaşla değişebilen beğenilerimden biri de bu olsa gerek. Bence insanın belli bir stili vardır ve yıllar geçse de o hep aynı kalır, değişense sadece kullandığı giysiler ve aksesuarlardır. Ne kadar farklı şeyler kullanırsa kullansın onları yorumlama tarzı vardır ki o insandan izler taşır. Benim için hep böyle olmuştur, değişen yaşımla birlikte sevdiğim giysiler, desenler, aksesuarlar hep değişmiştir. Ama öte yandan giysilerle yaptığım birliktelikler hep aynı beni yansıtmıştır. İçimden bir ses benim de bu yıl pelerinimi giyip uçuşa hazırlanacağımı fısıldıyor.
 
Beni en çok heyecanlandıranlarsa bele oturan modeller ve sağdaki 60'lara ait pelerindeki gibi kol çıkartma detayı olanlar. Bir de bunları uzun eldivenlerle birlikte kullanınca tadından yenmez:)
 
 
Pelerinlerin en çok cigarette pantolonlar, pelerinin boyundan kısa olan dar etekler ve opak çoraplarla birlikteliğini seviyorum. Tabiki kısa veya uzun deri eldivenler bu görünümün en iyi tamamlayıcıları.
 
İlham verici pelerin görünümleri için sizi görsellerle baş başa bırakıyorum.
 
 
 
Ref. görseller; fashionsquad, chictopia, chicisimo, FatRabbit, vixen-vintage

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder