2 Ekim 2012 Salı

Koleksiyon | Farklı Dünyanın Insanlarıİşler-güçler, yeni oluşumlar için araştırma ve karar süreçleri derken buralardan biraz uzak kaldım. Ama, bu sırada bir de amatör GiGi yaka koleksiyonunu oluşturdum:) Bloğumu takip edenler bilirler yakaları severim ve dedimki bir de ben yorumlayayım şu güzelleri. Zevkli ve uğraştırıcı bir yapım aşaması sonunda 10 parçalık GiGi Made yakalar görücüye çıkmaya hazırlar.
 
Amatör koleksiyonuma bir de isim verdim: "Farklı Dünyanın İnsanları". Koleksiyonun isminin nereden geldiğini soracak olursanız cevabı aşağıda, koleksiyonumun parçalarının hikayelerini okurken cevabı kendiniz bulacaksınız. Çok heyecanlandım, hadi o zaman başlayalım, bakalım beğenecek misiniz???
 
Not. Görsellerin büyük hali için lütfen üzerine tıklayınız:)
 
 
| FARKLI DÜNYANIN İNSANLARI |
 
| Audrey |
 
Dans etmeyi, gülmeyi çok seviyorsun, insanlar seni oldukça sempatik buluyor. Bir ortamda konuşman, gülüşün, giyinişinle hemen dikkat çekiyorsun. Bir tarafınsa hep geçmişte... Giysilerinde, aksesuarlarında hep bir vintage kokusu var, modern çizgileri geçmiş zaman dokunuşlarıyla farklılaştırmayı seviyorsun. Audrey de bu dokunuşlardan bir tanesi, o boynundayken kahveler içilir, arkadaşlarla sinema keyfi yapılır, fotoğraflar çektirilir, partilere gidilir...
 
 
 
| Natural Chic |
 
Hem geleneksel, hem modernsin. Gündüz yoğun iş temposu, akşam arkadaşlarla buluşmaca, sergiler, gösterimler derken hayatın hızla akıyor. Kaçış noktansa doğa. Denizi, ormanı, dağları kısacası doğanın içinde olmayı çok seviyorsun çünkü bitip tükenmeyen enerjinin kaynağını oradan alıyorsun. Doğa ve renk aşığı olan seni en iyi yansıtan aksesuarlarından biri de Natural Chic. Düz bir jean pantolon ve beyaz tişört giydiğin zamanlarda bile onu kullanarak görünümüne renk katıyorsun çünkü şehrin içinde bile sana doğayı çağrıştırdığı için onu çok seviyorsun.
 
 
| Rock Princess |
 
Biraz asi, biraz dişi aslında tam anlamıyla rock'n roll ruhlusun. Yaşın kaç olursa olsun sen hep o çocuk çılgınlığını, sabahlara kadar dansedip, bağıra çağıra şarkı söyleyebilecek enerjini, hayatla dalga geçebilmeni sağlayan muzip yanını korumayı başarıyorsun. İşte bu yüzden insanları içten içe kızdırıyorsun:) Senin için olmaz, yapılamaz diye bir şey yok, bu kelimeleri bilmiyorsun çünkü bir yandan da hırslı ve tuttuğunu koparansın, aynı zamanda çok da yaratıcısın. Objeleri, giysileri diğerlerinden farklı kullanarak hayatı eğlenceli hale getirmeyi çok iyi biliyorsun. Metal detaylarıyla dört Rock Princess'dan birini yanından hiç eksik etmiyorsun, biliyorsunki o da seni diğerlerinden farklı kılıyor.
 
 
 


 


 
 
 
| Pink Romance |
 
Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi, farklı kültürleri tanımayı, farklı diller öğrenmeyi çok seviyorsun. Senin tek bir memleketin yok çünkü sen her gittiği yerden kendine yeni şeyler katan bir dünyalısın. Her düşündüğünde burnuna lavanta kokularının geldiği, insanının samimiyetini özlediğin, ılık ılık esen rüzgarlarıyla ürperdiğin Çeşme ise yakındaki kaçış noktan. Giyimine önem veriyorsun ama abartıdan uzak kalmayı tercih ediyorsun, "Less is more" mottosu bu anlamda seni anlatmaya yetiyor. Pastel renkler, romantik detaylar ve güzel kokular vazgeçemediklerinden. Sahip olduğun ışıltı ve klas duruşunla sade ama bir o kadar da etkileyicisin. Dantel aplikeleriyle Pink Romance'lerini en çok bele oturan lady-like elbiselerinle kullanmayı seviyorsun.
  | Bubble of Fashion |

Bir ortama girdiğinde hemen dikkat çekiyorsun, hem güzelsin hem de doğallığın, çocuksu caziben ve yaşam sevincinle etrafındakileri sana çeken büyülü bir yanın var. Değişken moda akımlarıyla oradan oraya savrulmayan, sağlam, sana özgü bir stile sahipsin. Seninkisi aslında çabasız şıklık, basic giysilerle bile farklı görünmeyi başarabiliyorsun. Bubble of Fashion'ın boynunda tüm parti boyunca dans edilir, arkadaşlarla sohbetin dibine vurulur, ayakların dur diyene kadar alışverişler yapılır, sergilere gidilir.
 
 
Fotoğraflar: GiGi & Nida Azaklı
Model: GiGi :)
Mekan: GiGi'nin evi
 
Bu güzelleri nelerle, nasıl kullanabilirim diye soruyorsanız buyrun burdan: http://gigi-armario.blogspot.com/2012/04/yakanz-nasl-alrdnz.html
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder