5 Aralık 2012 Çarşamba

Dünyayı Kurtaran Şal 
Yazın akşam esintisinde tüğlerim ürperdiğinde, sonbaharda henüz montların fazla geldiği, üzerime hiçbir şey almazsam busefer de üşüdüğüm zamanlarda, kışın bazen montumun içinde bazense dışında, ilkbaharda montları attığımızda en büyük kurtarıcım şallar. Gerçekten de öyle değiller mi? - Kaşmiri, ipeklisi, yünlüsüyle... her derde devalar:) Hatta bu konuda sevgili kocacımın alay konusu haline bile geldim. Evden çıkarken birçok zaman aramızda geçen diyalog:
Bay M: Üzerine bir şey aldın mı?
GiGi (mütemadiyen): Evet, şalımı aldım.
şeklinde geliştiğinden ve kendisine bir giysinin her mevsim kullanılabiliyor olması komik-saçma geldiğinden ötürü şallarıma Dünyayı Kurtaran Şal ismini verdi:)
 
Şalların en sevdiğim yönlerinden biriyse sahip olduğun ruh haline göre farklı bağlama stillerinden birini seçerek ister spor, ister daha klasik ya da feminen bir görüntü yakalayabilirsin.
  
Şallar kemer ile birlikte kullanıldığında bel kıvrımını da ortaya çıkardığından şık ve feminen bir etki yaratıyor. 
 
 
Scarves are the life savers when it's a little bit chilly in summer nights, early to wear a coat in fall, inside/outside of my coat in winter or after coats are taken out in spring. Don't you agree with me? The love with me and my scarves has become a ridicule for my husband and he calls my scarves as Earth Saver Scarf:) 
 
The most beautiful point with scarves is that you can be casual, classic or feminine by choosing one of the scarf tying styles that best matches with your mood.
 
Using belt over a scarf creates classy and feminine look as it highlights waist.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder