29 Ocak 2013 Salı

Trend | Baharda Bizi Volanlar KarşılıyorKışın tam da ortasındayken, hala soğuklardan yakamızı kurtaramamışken içimizi birazcık da olsa ısıtmak ve indirim günleri devam ederken gelecek günlere şimdiden yatırım yapmak adına hadi birlikte ilkbaharın trendlerinden birini mercek altına alalım. Bu bahar volanlarla hacimleniyor, volanlarla hareketleniyoruz. Aslında birkaç yıl öncesinde yine bir volan furyası başlamıştı, özellikle gece elbiselerinin omuz detaylarında çokça görmüştük. Tasarımcılar bu trendi özlemiş olmalı ki bu bahar bizi yine kendileri ile buluşturuyorlar, hem de bu sefer volan detayını boyunda, kolda, bluzlerin ve elbiselerin eteklerinde, anlayacağınız her yerde kullanarak. 

Balenciaga, Givenchy, Gucci, House of Holland, Peter Pilotto, Ralph Lauren, Vika Gazinskaya gibi birçok tasarımcının podyumunda volanlar görüldü. Bu da demek oluyor ki bu ilkbahar-yaz mağaza raflarında bizi volanlar karşılıyor.
Resimlerde ne kadar feminen ve güzel görünse de volanlı parçaları doğru kullanmak biraz riskli ve zordur da. Doğru şekilde kullanıldığında ise bir illüzyon yaratarak vücudunuzun istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz. Volan eşittir hacim demek olduğundan volanları vücudumuzun kendinden hacimli olan kalın kısımlarından uzak tutmakta fayda var:) Mesela ince bir bele sahip değilseniz belde volan detayından uzak durmalısınız.

Diğer önemli bir nokta ise; volanlı parçaları daha düz, detaysız parçalarla kullanarak çizginin rüküş kısmına geçme riskini en aza indirmiş olursunuz.

Volanları hem seviyor ama bir yandan da çok fazla feminen bir görüntü yarattığını düşünüyorsanız maskülen parçalarla dengeleyebilirsiniz. Volan detaylı bir elbise üzerine alacağınız bir jean ceket veya blazer feminen görünümü kıracaktır. Tam tersi daha da feminen bir görüntü yakalamak istiyorsanız volanlı bluzünüzü bir kalem etekle tamamlayabilirsiniz.

Küçük göğüslere sahipseniz göğüs üzerinde yatay şekildeki bir fırfır ile göğüslerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Deniz sezonu açıldığında küçük göğüslerinden yakınanlar özellikle bu şekilde göğsü fırfırlı bikinileri tercih ederek denizin tadını daha güzel çıkarabilirler:) Ya da dar bir kalçaya mı sahipsiniz, yine  volanlı bir etekle kalçanızı olduğundan daha büyük göstermek sizin elinizde. 

Aslında denklem çok basit, volanlar bütün dikkati üzerine çektiği için vücudunuzun çok barışık olmadığınız, saklamaya çalıştığınız kısımlarından volanları uzak tutun, volanları o bölgelerden uzak tutarak dikkatleri de farklı bölgelere çekin. Tam tersi vücudunuzun bazı bölgelerini daha büyük göstermek istiyorsanız o bölgelerde volan detayı bulunan giysilerse tam sizlik.

Bir de son olarak, giysinizin volanlı kısımları fazlasıyla dikkat çektiğinden bu kısımlarda aksesuar kullanmamaya özen gösterin, aksi taktirde aksesuarlarınız volanlarınızdan rol çalabilir veya ortaya tamamen karmaşık bir görüntü çıkabilir. 
Spring 2013 Trend | Ruffles

This spring we will come alive  with ruffles. In fact this trend is not so unfamiliar to us. A few years ago we saw lots of ruffles on shoulder of dresses. I think designers missed this trend that they will welcome ruffles again in this spring and this time we will not see ruffles only on shoulders.

In lots of fashion shows as Balenciaga, Givenchy, Gucci, House of Holland, Peter Pilotto, Ralph Lauren, Vika Gazinskaya we saw ruffles. And it means that ruffles will meet us on store shelves in this spring-summer.

Even though it seems so beautiful and feminine in pictures, it's difficult and risky to wear ruffled clothes. If you use them in a right way, you can create an illusion. You should keep ruffles away from full parts of your body. Because ruffles mean volume. If you don't have a thin waist, then you should avoid from ruffles around your waist.

Another important point is that you should combine ruffled pieces with more simple ones.

If you think that ruffles seem ultra feminine, you can balance them with masculine pieces as a jeans jacket or a blazer. If you want to create an ultra feminine look, then you can combine a ruffled blouse with a pencil skirt.

If you have a small bust, you should choose pieces that have horizontal ruffles from shoulder to shoulder. Or you have narrow hips, then you should add volume to your hips by the help of a ruffled skirt.

In fact the solution is very easy, as ruffles act as a focus point, you should keep ruffles away from the parts of your body that you don't want to be focused on. On the other hand, if you want some areas of your body to seem bigger, clothes with ruffles around that areas are the best choices for you.

Last thing, you should avoid accessories around ruffled parts of your clothes. Because you know that ruffles act as a focus point and so you don't need another one.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder