24 Mayıs 2013 Cuma

Trend | UZAK DOĞU ESİNTİSİ

Meteoroloji kaynaklarından aldığım habere göre bu ilkbahar-yaz sıcaklarında bizi serinletmeyecek olsa da gözlerimiz Uzak Doğu esintisiyle ferahlayacak. Evet belki bu haberi meteoroloji kaynaklarından almamış olabilirim ama modacıların 2013 ilkbahar-yaz moda şovlarında gördüğümüz Uzak Doğu esintili parçalar bu akımın habercisiydi.

Bu sezon, Uzak Doğu trendi en bilindik detaylarıyla öne çıkmış olsa da modanın her zaman için Uzak Doğu’dan bolca beslendiğini düşünürüm. Özellikle sokak stili konusunda Uzak Doğulular hep çok ilham verici gelmiştir bana.

Uzak Doğu ve giyim denince hiç şüphesiz akla ilk gelen kimonolar, bu sezon bu akımın etkisiyle karşımıza bazen ipek bir bluz bazense ceket olarak çıkıyor. En çok da kısa paçalı pantolonlarla birlikte kullanılıyor.

Yine Uzak Doğu’nun sadece moda alanında değil sanatta da bolca yer verdiği origami, giysilerde yaratılan kat oyunlarıyla bizi karşılıyor.

Uzak Doğu trendi sadece giysi formlarıyla değil aynı zamanda desenlerle de bize göz kırpıyor. Asya’ya özgü canlı çiçek desenleri ve ejderha figürleri yine bu trendin destekçilerinden.

Trendler, akımlar her zaman olduğu gibi hız kesmeksizin değişmeye devam ederken en heyecanlı kısmı ise bize kalıyor, o trendi kendi stilimizce yorumlamak:)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder