13 Ocak 2014 Pazartesi

Altın Küre (Golden Globes) 2014 - Kırmızı HalıDün gece bizde saatler 2'yi gösterdiğinde Hollywood'da birçok ünlü için Cinderella olma vaktiydi. Bu yıl 71.si düzenlenen Altın Küre (Golden Globes) ödülleri sahiplerini bulmadan önce elbette her yıl olduğu gibi öncesinde kırmızı halı ihtişamı sonuna kadar yaşanmalıydı. 

Evet yıllar geçse de biz de artık klasikleşen bu durumdan vazgeçemeyeceğiz ve tabiki şıkları, rüküşleri, beğendiğimiz saç modellerinin - makyajın kimlere ait olduğunu gece sonrasında konuşmaya devam edeceğiz.

Dün geceden favori elbiselerimi taşıyan isimler Cate Blanchett, Lupita Nyong'o, Kate Beckinsale, Emma Roberts ve Julianna Margulies oldu.


Cate Blanchett, dantel detaylı, siyah Armani Prive elbisesi ve Chopard mücevherleriyle bence gecenin en şıkıydı.


Nar çiçeği kırmızısı rengi, pelerini andıran detaylarıyla Ralph Lauren marka elbisesi içerisinde Lupita Nyong'o gecenin parıldayan ismiydi. 


Bir diğer favorim olan Kate Beckinsale'in tercihi kumaşının dokusu ve rengiyle futuristik şekilde yorumlanmış deniz kızı elbisesi Zuhair Murad Couture imzasını taşıyor. Küpeleri Chopard ve clutchı Edie Parker.


Emma Roberts da farklı yaka kesimine sahip ve vücuda oturan net görünümüyle bu siyah Lanvin elbisesinin içerisinde çok zarif görünüyordu.


Favorilerim arasındaki son isimse Andrew Gn. imzalı, omuz ve etek uçlarında altın rengi detaylara sahip yüksek belli siyah elbisesi ile Julianna Margulies. Belki de güzel gülümsemesi ve ten renginin uyumunun etkisiyle bu kararı vermiş olabilirim. Ama, zaten şıklık dediğimiz şey de bunlardan besleniyor. Her elbise herkesin üzerinde aynı durmadığı gibi, bir elbisenin içerisindeki kendinden emin, mutlu bir duruş da şıklığın en büyük destekçileri...

Gecenin yanlış tercih kurbanları bence; 
1. Saçı ve makyajıyla süper görünmesine rağmen gözler boyundan aşağıya inince elbise faktörüyle bir anda hayal kırıklığı yaratan çarşaf üzerine siyah kurdeleler bağlanmış gibi görünen Dior elbisesi ile Jennifer Lawrence
2. Dolce&Gabbana marka elbisesinin üst kısmındaki gömlek detayıyla her an ofise dönüp işlerine kaldığı yerden devam edecek, benim kırmızı halıda ne işim var dermişcesine bir iş kadını imajı yaratan Julia Roberts,
3. Vücut tipine, ten rengine, vs. vs. hiçbir şekilde uymayan sarı Zac Posen içerisindeki Lena Dunham,
4. Aslında elbisenin kesimi çok da fena olmayan ama renk geçişlerini ve kırışburuş duran kumaşını beğenemediğim Prabal Gurung marka elbisesiyle Sandra Bullock
oldu.


Kırmızı halıdaki ortak tercihler gösteriyor ki önümüzdeki dönemde önü kısa arkası uzun elbiseleri bolca göreceğiz. Yalnız, bu sefer öndeki kısalık geçtiğimiz sezondaki gibi diz seviyelerine kadar çıkmıyor bilekten bir karış yukarılarda bitiyor. Dün gece, Caitlin Fitzgerald (elbisesi - Emilia Wickstead), Sandra Bullock (elbisesi - Prabal Gurung), Michelle Dockery (elbisesi - Oscar de la Renta), Drew Barrymore (elbisesi - Monique Lhuillier), Zooey Deschanel (elbisesi - Oscar de la Renta) bu elbise boyuyla arzı endam etmeyi tercih edenler arasındaydı.Dün gece Altın Küre'ye bizden de biri davetliydi, Türkiye'nin son yıllardaki en iyi modeli olduğunu düşündüğüm Didem Soydan. Kendisinin kırmızı halıdaki bir görüntüsünü yakalayamamış olsam da instagramdan paylaşmış olduğu fotoğraflardan tercihinin Hakan Yıldırım tasarımı beyaz bir elbise olduğunu gördük. Styling konusunda da Hakan Bahar'ın desteğine başvurmuş. Benim elbise hakkındaki düşüncemse keşke elbisenin dizden aşağısına tül detayı ekleneceğine üst taraftaki kumaş aynı şekilde yere kadar devam etseydi. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder